Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Śniadanie Wielkanocne w Naszym Domu

Śniadanie Wielkanocne w Naszym Domu

12 kwietnia 2021

W Wielką Sobotę 3 kwietnia 2021r. w Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, na którym spotkali się Mieszkańcy oraz pracownicy Domu. Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. 

Spotkanie zorganizowane zostało w Sali Integracyjnej DPS „Przyjaznych Serc”. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem i złożeniem życzeń  przez Dyrektora Domu wszystkim Mieszkańcom, Pracownikom oraz zaproszonemu księdzu Marcinowi Kowalewskiego z Parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Płocku. Następnie wszyscy zebrani w sali wysłuchali krótkiego reportażu wielkanocnego przygotowanego przez Mieszkańców naszego Domu.  Następnie ksiądz Marcin złożył wszystkim życzenia świąteczne i poświęcił koszyk z przygotowanymi  pokarmami. Na wspólnym Śniadaniu Wielkanocnym nie zabrakło symboli wielkanocnych świąt: baranka – symbolu Jezusa Zmartwychwstałego, palemek i jajek – symbolu odradzającego się życia.

Czytaj więcej o: Śniadanie Wielkanocne w Naszym Domu
Przejdź do - Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

2 kwietnia 2021

Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać! 

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Czytaj więcej o: Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?
Przejdź do - Dzień Kobiet w naszym Domu

Dzień Kobiet w naszym Domu

12 marca 2021

Dzień Kobiet, to coroczne święto obchodzone 8 marca o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r., a więc 111 lat temu. Dzień Kobiet to bez wątpienia wyjątkowy dzień. W naszym Domu kobiety stanowią większość wśród Mieszkanek, jak i Pracowników DPS. W tym dniu, spotkanie w imieniu męskiej społeczności rozpoczął Przewodniczący Rady Mieszkańców, który złożył życzenia przedstawicielkom płci pięknej.

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w naszym Domu
Przejdź do - Kalejdoskop Barw Polski

Kalejdoskop Barw Polski

19 lutego 2021

W czwartek 18 lutego 2021r. Mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w koncercie pod tytułem: „Kalejdoskop Barw Polski” zaprezentowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Koncert transmitowany był na żywo w formie online, na kanale YouTube. Koncert dedykowany był dla seniorów i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej o: Kalejdoskop Barw Polski
Przejdź do - Wręczenie nagród za udział w rehabilitacji społecznej

Wręczenie nagród za udział w rehabilitacji społecznej

16 lutego 2021

 Rehabilitacja społeczna ma na celu umożliwianie osobom niepełnosprawnym uczestnictwa w życiu społecznym Domu.  Rehabilitacja społeczna realizowana jest przede wszystkim przez: wyrabianie zaradności osobistej i pobudzanie aktywności społecznej osoby niepełnosprawnej, wyrabianie umiejętności samodzielnego wypełniania ról społecznych, kształtowanie w społeczeństwie właściwych postaw i zachowań sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi. Nagrodzeni mieszkańcy w ramach aktywnego udziału w rehabilitacji społecznej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.