Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Muzeum Mazowieckie „Art -deco” w Płocku

Muzeum Mazowieckie „Art -deco” w Płocku

17 maja 2024

Korzystając z pogody wiosennego dnia Mieszkańcy Naszego Domu 16.05.br. wybrali się na spacer, by w ramach obchodów Dni Muzeów odwiedzić Muzeum Mazowieckie ze stała wystawą Art deco. Uczestnicy wycieczki z przejęciem zapoznawali się ze zbiorami okresu dwudziestolecia międzywojennego. Od wejścia zachwyt wzbudził kolorowy neon kina ODEON, wyświetlane plakaty z tytułami filmów i piękny, czerwony kabriolet z 1926r. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyła się wystawa mody i biżuterii odzwierciedlająca trendy i kunszt rzemieślniczy lat 20. i 30. XX wieku. Nasi Mieszkańcy mieli okazję podziwiać również wystawę szkła, ceramiki, metalu czy malarstwa, wśród których najbardziej docenili eksponaty dnia codziennego takie jak kieliszki do likieru, wazony czy komplet noży do owoców. Majowa wycieczka wzbudziła w zwiedzających wiele pozytywnych emocji i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Rodziny w Naszym Domu

Międzynarodowy Dzień Rodziny w Naszym Domu

15 maja 2024

W środę 15 maja 2024r mieszkańcy i pracownicy naszego Domu świętowali Międzynarodowy Dzień Rodziny. Tegoroczne wydarzenie, wypełniło się muzyką, tańcem, zabawami oraz pysznymi smakołykami. Mieszkańcy Domu zaprosili do siebie rodziny, przyjaciół, bliskie osoby. Spotkanie rozpoczęła serdecznym powitaniem Dyrektor Domu Pani Anna Olszewska – Lewandowska. Następnie zaproszeni goście uczestniczyli w przygotowanych grach, zabawach i quizie muzycznym.     W tym szczególnym dniu wielu mieszkańców mogło przedstawić rodzinom przyjaciół, pochwalić się swoimi ulubionymi zajęciami, osiągnięciami a nawet osobistymi sukcesami.

Świętowanie Dnia Rodziny dostarczyło niezapomnianych chwil pełnych radości. A czas spędzony z najbliższymi upłynął wszystkim w miłej, rodzinnej  atmosferze.

Dziękujemy. Do zobaczenia za rok

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

10 maja 2024

W piątek 10 maja br. obchodziliśmy w Naszym Domu Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Ten dzień był znakomitą okazją aby docenić ich pracę, zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu.

W tym dniu  Mieszkańcy Naszego Domu wykonali na zajęciach terapeutycznych wyjątkową kartę z życzeniami i wręczyli ją pielęgniarkom.

Przejdź do - Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja 2024

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek w dniu 8 maja br. Mieszkańcy naszego Domu wybrali się do Biblioteki Muzycznej Mediateka „eMka” w Płocku. Uczestniczyli w warsztatach muzycznych pt. „Muzyka – Taniec”. Książnica Płocka jest instytucją kultury promującą literaturę i czytelnictwo, popularyzującą wiedzę o kulturze. Oferuje czytelnikom bogaty program edukacyjny, z którego Pensjonariusze naszego Domu chętnie skorzystali.

Z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną na temat rodzajów muzyki, jej wpływu na samopoczucie człowieka. Obejrzeli  prezentację na temat tańca, dowiedzieli się skąd wywodzi się sam w sobie taniec, co oznaczał dla naszych przodków. Poznali jego podział na style oraz rodzaje. Uświadomili sobie, że muzyka i  taniec wspaniale poprawia nastrój oraz ogólną kondycję ciała – dodaje energii, pomaga w zbudowaniu pewności siebie i nawiązywaniu nowych kontaktów. Wspaniała atmosfera nie opuszczała uczestników spotkania nawet po powrocie do Domu. Było serdecznie i wesoło.

Organizatorom dziękujemy za miłe spotkanie.

Przejdź do - Otwarcie sezonu grilowego

Otwarcie sezonu grilowego

7 maja 2024

30 kwietnia br. rozpoczęliśmy sezon grillowania. W doborowym towarzystwie Mieszkańców i personelu Domu zajadaliśmy przysmaki z grillowego stołu. Pieczona kiełbaska, kaszanka czy karkówka już dawno nie smakowały tak jak tego kwietniowego popołudnia. Czas mijał nam mile przy towarzyskich rozmowach i przy dźwiękach muzyki popularnej lat 90’. Sielankowego obrazu dopełniała zieleń Naszego przydomowego patio. Miła atmosfera spotkania przy grillu napełniła wszystkich pozytywną energią.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

  Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

  Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkańcy z puszką.

  Mieszkańcy z puszką.