Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Grzybobranie

Grzybobranie

27 września 2022

W dniu 23 września 2022r grupa naszych Mieszkańców wraz z opiekunami udali się do pobliskiego lasu w celu poszukiwania grzybów. Podczas kilkugodzinnego pobytu w lesie Mieszkańcy wraz z opiekunami spacerowali i zbierali grzyby. Podopieczni wykazali się dużą wiedzą, a zarazem ostrożnością w zbieraniu różnych gatunków grzybów. Grzybobranie było bardzo udane i sprawiło naszym Mieszkańcom wiele radości i satysfakcji.

Po udanym grzybobraniu wróciliśmy do Domu dumni ze swoich zbiorów.

Przejdź do - Dożynki w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

Dożynki w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

26 września 2022

W czwartek 22 września br. Mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w Biesiadzie Dożynkowej zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Płocki Pan Sylwester Ziemkiewicz. Dożynki mają charakter dziękczynny, ukończenie żniw i wszystkich prac polowych. To także święto rolników, ale uczestniczą w nim co roku rzesze ludzi, niekoniecznie związanych z rolnictwem, bo wszyscy na co dzień korzystamy z ciężkiej pracy rolników i plonów, które rodzi nasza ziemia. Podczas uroczystości nie zabrakło wspólnej modlitwy,  tradycyjnego dzielenia się chlebem oraz święcenia i prezentacji Wieńcy Dożynkowych przygotowanych przez zaproszone placówki. Organizatorzy tej uroczystości przygotowali wiele atrakcji min. występ artystyczny, prezentacja różnorodnych potraw kulinarnych, przejażdżka dorożką, foto budka, wędkowanie w ogrodzie Domu, a także wspólna biesiada połączona z wyborem Króla i Królowej.

Całej imprezie towarzyszyła miła atmosfera i dobry humor.

Przejdź do - Zajęcia terapeutyczne - przygotowanie wieńca dożynkowego

Zajęcia terapeutyczne - przygotowanie wieńca dożynkowego

23 września 2022

Podczas zajęć terapeutycznych Mieszkańcy naszego Domu przygotowywali wraz z instruktorami terapii wieniec dożynkowy. Jak głosi tradycja wieniec musi być wykonany w kształcie proporcjonalnej korony, złożonej z czterech, sześciu bądź ośmiu ramion. Podstawowym budulcem  są  gatunki zbóż: żyto, pszenica, jęczmień i owies. Do dekoracji należy używać wyłącznie naturalnych materiałów: polnych i ogrodowych kwiatów oraz owoców np.: jabłka i orzechy, które symbolizują dobrobyt i bogactwo. Zwieńczeniem wieńca jest krzyż. Przygotowując wieniec dożynkowy zwróciliśmy uwagę na zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, materiału i techniki wykonania.  Oczywiście nie bez znaczenia są także walory estetyczne, dobór barw i ogólny wyraz artystyczny. Do wykonania wieńca użyliśmy różnorodnych naturalnych materiałów. I tak właśnie powstał  Nasz pierwszy wieniec dożynkowy.

Przejdź do - XI Turniej Karciany w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie

XI Turniej Karciany w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie

12 września 2022

W czwartek 08 września br.mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w XI Turnieju Karcianym zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie i Stowarzyszenie „Wspólna Sprawa” działające przy Domu. Turniej Karciany rozpoczął się od oficjalnego otwarcia przez Starostę Sierpeckiego p. Andrzeja Cieśnika i Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie  p. Marię Grażynę Topolewską. 

Następnie rozpoczęły się rozgrywki w grę karcianą zwaną popularnie tysiącem. Zadaniem zawodników było zdobycie tysiąca punktów, a następnie przejście do dalszej rozgrywki i zdobycie wymarzonego, pierwszego miejsca. Rozgrywki trwały bardzo długo, a rywalizacja była zacięta. Wszyscy uczestnicy spotkania o godzinie 15.00 udali się na grilla, po czym rozpoczął się finał. Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. grill, konkurs kulinarny, w którym zdobyliśmy wyróżnienie, warsztaty plastyczne, słodką niespodziankę oraz zabawę taneczną. 

Dyrektor Domu w Szczutowie podziękowała wszystkim za cudowne spotkanie. Wszystkie zaproszone placówki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Przejdź do - Grill z okazji zakończenia okresu wakacyjnego

Grill z okazji zakończenia okresu wakacyjnego

7 września 2022

We wtorek 30 sierpnia br. Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w grillu z okazji zakończenia wakacji.

Mieszkańcy wraz z pracownikami  przygotowali kiełbaski, kaszanki, karkówkę, szaszłyki oraz burgery. Prawdziwym hitem okazały się pieczone jabłka z kaszanką, którymi ze smakiem zajadali się Mieszkańcy. Choć pogoda była kapryśna, to pozwoliła jednak spędzić ten dzień na świeżym powietrzu w rodzinnej, przyjaznej atmosferze.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

  Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

  Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkańcy z puszką.

  Mieszkańcy z puszką.